Satyna

Satyna to tkanina, która jest ceniona za swoją miękkość i przyjemność w dotyku. W ofercie sklepu internetowego Modernatex.pl znajdziesz wiele modeli pościeli wykonanych z satyny. Satyna bawełniana to produkt, który cieszy się popularnością ze względu na swoją atrakcyjność wizualną, praktyczność i wszechstronność. Pościel wykonana z satyny bawełnianej ma wszystkie zalety wygodnej pościeli do pełnowartościowego odpoczynku i snu, a także stosunkowo niską cenę.

W pokaźnym katalogu sklepu internetowego Modernatex.pl znajdziesz oryginalne modele zestawów do spania, które wyróżniają się bogatym wyborem kolorów i unikalnych wzorów. Oferujemy pościel satynową we wszystkich stylach i rozmiarach dla każdego wnętrza sypialni i najbardziej wyrafinowanego gustu!

Zakup pościeli satynowej u nas to dobra decyzja. Będziesz zadowolony.

 Tkaninę z satyny

Satyna (francuski jedwab, z arabskiego Zaytuni, od Zaytun – staroarabska nazwa chińskiego portu Quanzhou, skąd eksportowano ten materiał), produkowany jest z kręconych włókien bawełnianych charakteryzujących się charakterystycznym dla tej tkaniny podwójnym pleceniem. Zakłada się, że im bardziej kręcone włókno, tym tkanina staje się jaśniejsza i zyskuje wyraźny połysk. Satyna jest miękka w dotyku, a co najważniejsze, wytrzymuje ponad 300 cykli prania. Pościel satynowa jest uważana za popularną i posiada bogatą gamę kolorów; jest trochę tańsza niż jedwab, ale znacznie droższa niż standardowe bawełniane tkaniny. Ma delikatną, jedwabistą powierzchnię, na której dominują nici osnowowe; głównie produkuje się ją w jednolitych kolorach, nadrukowanych i wybielonych. Stosuje się ją do produkcji sukien, koszul męskich, a także jako materiał podszewkowy, itp.

Wybielanie tkaniny odbywa się przy użyciu światła optycznego i jest zalecane. Pozwala to na równomierne wybielanie materiału. Decydującym punktem w przedbieżnym wybielaniu tkaniny jest mercezyzacja. W trakcie tego procesu bawełna nabrzmiewa, a włókno w przekroju poprzecznym staje się jednolite. Oznacza to, że wszystkie włókna bawełniane będą podobne, a rezultat będzie bardzo dobry. Na takiej tkaninie kolorowy nadruk wygląda równomiernie. Proces mercezyzacji jest bardzo kosztowny i nie stosuje się go przy produkcji taniej bawełny. Istnieją dwa rodzaje druku: pigmentowy i reaktywny. Kolekcja pościeli z Mako-Satenu – materiału wysokiej jakości – to unikalny tekstylia XXI wieku. Ta pościel łatwo się pierze, szybko schnie i minimalnie traci kolor. Zachowuje swój kształt. Jest wytrzymała. Materiał wymaga minimalnego prasowania. Ponadto jest doskonale przewiewna.

Zmniejszenie jakości materiału z brudnymi i nierównymi włóknami w przyszłości skutkować będzie nierównomiernym zabarwieniem. Drobność nici jest określana liczbą metryczną NM. Im wyższa liczba włókien, tym drobniejsza nici. Nasz materiał Mako-satynowy ma siłę co najmniej 85 NM. Tanie pościel często ma tylko 30 NM. Przypuszcza się, że im cieńsza nić, tym lepsza i czystsza powinna być bawełna. Istotnym czynnikiem jest właściwy stosunek włókien podłużnych i poprzecznych. W przypadku naszej bardziej wymagającej jakości, oczywiście, wybieramy materiał z optymalnym stosunkiem 50 włókien w kierunku podłużnym i 31 włókien w kierunku poprzecznym na centymetr kwadratowy. Prawidłowy, optymalny stosunek ma wpływ na wygląd i powierzchnię materiału. Najprostszy stosunek to 1:1; satynowa struktura włókien wynosi 4:1; to przeplot jest najdroższym połączeniem włókien. Dopiero wtedy uzyskuje się największy połysk na materiale.

phone
zadzwoń do nas
chat
Lub napisz do nas na
Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta?Zarejestruj się teraz.